Renault Zoe - ładowanie

Nie da się nie zauważyć, że Renault czasami robi samochody, które naprawdę swoim wyglądem przenoszą nas w nieco inną galaktykę. Tym razem skupimy się na modelu ZOE, które w swoim założeniu jest autem elektrycznym i co ciekawe, oferuje zasięg nawet do 150km. Samochód nie jest duży i świetnie nada się przede wszystkim do poruszania po mieście. Dzięki małym rozmiarom będziesz mógł bez większych problemów znaleźć miejsce parkingowe, w które żaden standardowy samochód by się nie zmieścił.

Renault ZOE - car show Renault ZOE - car show
Nie możemy tutaj również pomijać jego niezwykle interesującej stylistyki, która, jak już na początku wspominaliśmy, jest nieco futurystyczna. Dla jednych będzie to atut, dla innych już nieco mniej. Szczególnie mogą nas urzec przednie światła, które sprawiają wrażenie nie tylko nowoczesnych, ale i też nieco zadziornych.

Część z Was na pewno zastanawia się jak jest z dynamiką przyśpieszania i jazdy takim samochodem. Niemniej jednak nie ma się co martwić, ponieważ auto do prędkości 80km/h radzi sobie naprawdę nieźle. Taka dynamika w mieście jak najbardziej wystarczy, ponieważ takie jest główne założenie tego samochodu. Warto również powiedzieć o panującej w środku ciszy, co jest również ważne, szczególnie podczas codziennego miejskiego zgiełku.

W Renault ZOE akumulatory umieszczono pod podłogą, przez co pozycja na siedzeniu może wydawać się nieco wyższa. Oczywiście nie przeszkadza to w żaden sposób w użytkowaniu samochodu i komforcie jazdy.

Czy warto w takim razie decydować się na podobne auto? Jak najbardziej tak, o ile zależy Ci na poruszaniu się tylko w mieście. Na dłuższe trasy z pewnością również się nada, aczkolwiek ograniczeniem jest zasięg km. Nie wszędzie będziesz mógł skorzystać przecież z gniazdka, gdzie będziesz mógł doładować swój samochód. Warto więc to mieć na uwadze i dokładnie zastanowić się do jakich celów potrzebujesz samochodu. Wierzymy jednak, iż Renault ZOE spełni oczekiwania bardzo sporej grupy, której zależy głównie na oszczędnym i nowoczesnym samochodzie.