Renault Twizy Sport F1

Renault Twizy w koncepcyjnej wersji Sport F1

Wyobrażasz sobie w obecnych czasach samochód bez wspomagania kierownicy, ABS czy radia? No właśnie, my też nie, jednakże inżynierowie Renault jak najbardziej tak. Przykładem takiego podejścia jest namacalny dowód, którym jest Renault Twizy. Powyższy opis mógłby bardziej pasować do samochodu sportowego, aczkolwiek nic bardziej mylnego, ponieważ Twizy jest czymś zupełnie innym.

Renault Twizy Renault Twizy

Jest to niezwykle sympatycznie i ciekawie wyglądający samochodzik, który wygląda jakby był z przyszłości. Zamontowano w nim silnik elektryczny, więc autko nie emituje żadnych szkodliwych spalin do atmosfery. Według producenta jest to świetny sposób na ułatwienie komunikacji na bardzo zatłoczonych ulicach.

W pierwszej kolejności w oczy rzuca się niecodzienny design, gdyż wystające koła i malutkie rozmiary jak najbardziej pozwalają postawić pytanie, czy to na pewno samochód. Samo wnętrze jest jak najbardziej ciekawie urządzone, oczywiście w granicach możliwości tak małego samochodziku. Warto zauważyć, iż materiały, jakie zostały użyte są wodoodporne, więc jeśli zapomnisz zamknąć drzwi podczas deszczu lub będziesz miał uchyloną szybę to nie musisz się martwić o zniszczenia.

Samo nadwozie wykonano z tworzywa sztucznego, co sprawia, że auto waży mniej niż 0,5 t. Co więcej, można nadwozie konfigurować według swoich osobistych potrzeb, czyli do Twojej dyspozycji jest wybór odpowiednich felg, lakieru czy panoramiczny dach. Wbrew pozorom do samochodu zmieści się nawet osoba o dużym wzroście i nie będzie miała problemów z komfortową jazdą.

Silnik to jednostka elektryczna o mocy 17 KM. Wydawać może się to śmiesznie mało, niemniej jednak właściciele tych samochodów nie będą musieli martwić się o nadążanie za innymi kierowcami na ulicach. Zasięg jest ustalony na poziomie 100 km, niemniej jednak wszystko zależy od użytkowania danej osoby. Ładowanie samochodu odbywa się poprzez umieszczony pod maską kabel z wtyczką, którą po prostu wtykamy do domowego gniazdka. Po niecałych 4 godzinach ładowania jest ono gotowe do drogi.

5494383388_4522b4262d_b