Jak przygotować transport okien PCV?

Okna PCV należą do obiektów, których przewóz potrzebuje zachowania nadzwyczajnej przezorności. Prosto powiedzieć, lecz w jaki sposób się do tego zabrać? Przewóz z uwagi na wymiary okien PCV oraz ich wrażliwość,  sugerujemy zlecić korporacji przewozowej. Należy natomiast uprzednio pomyśleć o przygotowaniu okien PCV do przewozu. W jaki sposób się do tego zabrać? Okna PCV muszą zostać zapakowane, oklejone folią stretch. Jeżeli transportujemy więcej niż tylko jedno okno PCV, umieścić pomiędzy okna dla przykładu karton, aby zabezpieczał przed porysowaniem. Najskuteczniejszą metodą przewozu okien czy też luster jest załadowanie na specjalistyczny, wykonany z drewna stojak dedykowany do przewozu okien. Jeżeli fachowiec ma w busie zamontowany stojak do transportu okien PCV, wówczas mogą być one dostarczane luzem. Okna okażą się transportowane taką metodą, iż będą oparte o stojak. Okna PCV przeważnie powinny być zabezpieczone trokami oraz specjalnymi matami, w taki sposób aby absolutnie nie uległy zniszczeniu.

ATENCJA! Powinno się za każdym razem podpytać spedytora czy dostarcza wieszaków do przewozu okien. Czasem potrafią dołożyć oni następną należność przy takim zleceniu.

Jak dużo kosztuje transport okien PCV?

Wysokość opłaty przewozu okien do domu jest zależna od odległości a także kształtów i ilości okien PCV.

Tranzyt okien PCV na terenie Polski

W momencie przewozu samego okna dla przykładu tarasowego koszt takiego przewozu wynosi ok. 110-260 złotych

Przewóz okien PCV do Anglii

Sumpt transportu okien PCV z Polski do innego kraju sięga 500 – 1200 pln

Jak można zaobserwować transport okien do domu jest dość drogi zatem należy spędzić wiele czasu poszukując najatrakcyjniejszej propozycji lub kupić okna PCV na miejscu i absolutnie nie przejmować się przewozem. Takie rozwiązanie oszczędzi nam dużo problemów jednak asortyment na obczyźnie może być mały w porównaniu z Polską, która jest największym ogólnoeuropejskim eksporterem okien PCV.