Czy mechanik musi mieć pozwolenie na prowadzenie własnego biznesu?

    Chcesz otworzyć w najbliższym okresie czasu auto warsztat? W takim razie musisz funkcjonować najzupełniej zgodnie z literą prawa. Odnośnie tego zapewne żaden z mechaników nie powinien mieć żadnych wątpliwości. Wcale nie jest powiedziane, że założenie warsztatu jest takie proste. Jednakowoż powinieneś sobie poradzić.

    Z pewnością należałoby najpierw wertować dokładnie fora. Co jak co, ale nierzadko to właśnie na forach damy radę znaleźć dużo interesujących porad o pozwoleniach. Często mechanicy chętnie pragną się dzielić swoimi przemyśleniami oraz doświadczeniami. To niesamowicie pocieszające, bo początki zapewne nie należą do łatwych.

    Zwróćmy uwagę, że jeśli będziemy świadczyli usługi instalacyjne, tzn. rozchodzi się o montaż gazu, bez choćby cienia wątpliwości musimy mieć odpowiednie uprawnienia. Ta sama sytuacje jeśli będziemy grzebać w elektronice albo silniku. Wiadoma sytuacja, że choć większość usług motoryzacyjnych nie stanowi dla fachowego mechanika dużego kłopotu, to jednakże istnieją pewne kwestie, które wymagają odpowiednich uprawnień. No i dobrze, w końcu chodzi o tutaj o bezpieczeństwo!

    Należy posiadać także mieć zezwolenie środowiskowe. To przecież oczywiste, że zwłaszcza po wejściu naszego kraju w struktury UE, wszystko co ma związek z ekologią jest wielce ważne. Miejmy nadzieję, że Polska będzie krajem, w którym to mechanicy potrafią zadbać o środowisko naturalne.

    W skrócie – pozwolenia są istotnie niezbędne, chociaż na szczęście nie ma ich aż tak bardzo dużo.

Autor wpisu: taśmy z nadrukiem dla twojej firmy